Lusówko

Wieś Lusówko , w gminie Tarnowo Podgórne w powiecie poznańskim, rozlokowana jest na północno-wschodnim brzegu Jeziora Lusowskiego rozciągającego się około 15 km na zachód od Poznania.
Park krajobrazowy z poł. XIX w. o pow. około 1ha, rozciąga się nad brzegiem Jeziora Lusowskiego, po zach. stronie pałacu. Rośnie tu cenny starodrzew, wśród którego znajduje się wiele okazów zbliżonych do pomnikowych.

Gmina Tarnowo Podgórne na terenie , której znajduje się Lusówko należy do najzamożniejszych gmin w Polsce. Trwa systematyczna rozbudowa infrastruktury, co przekłada sie na wysoki komfort życia mieszkańców. Lusówko jest miejscem z potencjałem dla osób chcących mieszkać blisko Poznania a jednocześnie ceniących wypoczynek w otoczeniu prawdziwej natury.

We wsi stoi dwór z XIX wieku. W roku 2017 roku wyremontowany gdzie powstała prywatna szkoła podstawowa "Kuźnia Talentów" oraz świetlica wiejska. W Lusówku znajduje się prywatne przedszkole "Tenisówka" oraz Zespół Lekarzy Rodzinnych.
W ostatnich latach rozbudowana została Szkoła Podstawowa imienia "Kawalerów Orderu Uśmiechu"i przedszkole publiczne "Na Zielonym Wzgórzu". W 2015 powstała nowa Parafia św. Rity wyodrębniona z parafii Lusowo. W najbliższych latach 2019-2020 planowana jest budowa kościoła oraz cmentarza parafialnego.
Przestrzeń do uprawiania sportów
Wiemy,że dla wielu osób ważną rolę pełni czas wolny.
Nasza okolica daje możliwość aktywnego wypoczynku,
przestrzeń do uprawiania różnego rodzaju sportów oraz ciekawie spędzonego czasu z bliskimi
i przyjaciółmi...każdego dnia...
Zobacz ile atrakcji i jaki szeroki wachlarz ruchu na świeżym powietrzu umożliwia mieszkanie w Lusówku.
Dla Ciebie i Twojej rodziny.